Biedru stāsti: Akims, Alīna, Melānija

Pirmais Biedru stāstu cikls: “Kāda un kāpēc biedrība?”

Akims Poluškins, Biedrības sporta, veselības un eko nodaļas vadītājs:

Kas tev patīk biedrībā un kas tev dod motivāciju piedalīties biedrībā?

Kas man patīk biedrībā?

Biedrība vēl ir jauna un nav vēl tik daudz cilvēku, sanāksmēs tiek uzklausīti visi viedokļi, bez izņēmuma. Katra dalībnieka viedoklis ir uzklausīts.

Biedrībā nav pieņemts runāt par politiku un man šķiet, ka tas ir pareizi. Tas nenozīmē, ka jūs nevarat runāt un apspriesties ar citiem dalībniekiem par politiku – Jūs varat! Tikai tas var šķelt cilvēkus, tāpēc sanāksmju vadītāji skatās, lai konflikti nerodas. Cilvēki ar dažādiem politiskajiem un citiem uzskatiem jutīsies labi. Es to varu apstiprināt kā diezgan konservatīvs cilvēks.

Biedrībā tu esi brīvs savās darbībās, Jūs nebūsiet spiests doties uz pasākumiem bez piekrišanas vai vēlēšanās – šeit to nevis nespiež, bet gan piedāvā.

Biedrības biedriem ir atlaides uz dažām lietām, piemēram, uz prāmja vai viesnīcā.

Nekādas diskriminācijas – valodas, vecuma u.c.

Biedrība cenšas sekot saviem iecerētajiem mērķiem.

Informāciju par biedrību un tās mērķiem var atrast biedrības mājaslapā: morfejus.lv”

Kas man dod motivāciju darboties biedrībā?

Spēcīgs atbalsts no biedriem. Katrs var paļauties uz biedru atbalstu. Protams, iespēju robežās. Katrs biedrībā kaut ko iemācās. Biedrība ir kā smilšu kaste, kurā katrs iemācās kaut ko jaunu. Ja kaut ko tomēr neizpildīsi, tevi neviens nenosodīs, bet gan pateiks, ka tomēr tas bija jāizdara.

Noslēgumā, viss, ko es uzrakstīju, ir tikai mans viedoklis, tam nav jāsakrīt ar jūsu viedokli. Es šeit nerakstīju par biedrības trūkumiem, jo to ir ļoti maz. Aktīvāki biedrības pārstāvji cenšas tos labot. Sabiedrībā ir īstenoti 91., 94., 99., 100. cilvēka pamattiesību punkti no LRS (Latvijas Republikas Satversme). Mums vienmēr jāatceras, ka jūsu brīvība ir ierobežota līdz tam brīdim, kad sākas cita biedra brīvība.

Es varētu uzrakstīt vairāk, bet esmu noguris. Es gribēju būt kodolīgs, bet gribēju uzrakstīt vairāk.

91.. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.
94. Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu.
99. Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.
100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.”

Alīna Orlova, Biedrības biedre:

Es uzskatu, ka biedrības vislabākā kvalitāte ir visi pretimnākošie cilvēki un viņi ir arī mans motivācijas avots. Visi ir ļoti draudzīgi un sadarbīgi cilvēki. Šeit es jūtos pieņemta, jo viņi iedrošina mani iesaistīties un būt pašpārliecinātākai par sevi.

Melānija Hudaniča, Biedrības biedre:

Man patīk tas, kad biedrībā ir jauki un atsaucīgi cilvēki, kuriem ir daudz ideju un plānu, ar tiem ir jautri pavadīt laiku. Esot biedrībā, var iemācīties kaut ko jaunu un iegūt daudz pieredzes. Mani motivē biedrībā piedalīties tas, ka es vēlos atklāt sev kaut ko jaunu, un arī vēlme saprast uz ko es esmu spējīga 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *