Pieredzes apmaiņa “Kas ir jauniešu dome un kā es tur varu būt iederīgs?”

Pieredzes apmaiņa “Kas ir jauniešu dome un kā es tur varu būt iederīgs?”

Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros īstenotā konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī”, par projekta “Iepazīsties – politika!” (identifikācijas Nr. VP2021/5-23) īstenošanu.  

Projekta mērķis ir stiprināt jaunatnes jomu Aizkraukles novadā, veidojot jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem, dziļāku izpratni par jaunatnes politiku un jauniešu līdzdalības iespējām lēmumu pieņemšanas procesos.

Šī gada 14.jūnijā, tika īstenota projekta aktivitāte Nr.7“Saruna, pieredzes apmaiņa “Kas ir jauniešu dome un kā es tur varu būt iederīgs?””, kuras ietvaros Aizkraukles novada jaunieši un jomas atbildīgie speciālisti devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ogres novadu.

Ogres Vēstures un mākslas muzejā jaunieši tikās ar Olimpisko spēļu dalībnieci, soļotāju Agnesi Pastari, kura dalījās ar iedvesmojošu stāstu par mērķtiecību un neatlaidību ceļā uz saviem sapņiem un nepārtrauktu sevis attīstīšanu. Sarunas laikā Agnese uzsvēra, cik svarīgi ir uzstādīt sev arvien jaunus mērķus, pieņemt izaicinājumus un sevi attīstīt, nebaidoties no grūtībām, kas var tikt sastaptas ceļā uz panākumiem.

Otrā daļa jeb neformāla saruna ar Ogres novada jaunatnes lietu speciālistiem un Ogres novada jauniešu domes pārstāvjiem norisinājās Ogres centrālajā bibliotēkā, kur tika prezentēta Jaunatnes jomas struktūras izveide Ogres novadā. Pēc tās, jaunieši dalījās grupās un diskutēja par dažādām tēmām, kā piemēram, “Kas tad īsti ir jauniešu dome un kādas ir tās funkcijas?” “Jauniešu domes līdzdalības veidi un iespējas”, “Kas ir jauniešiem draudzīga vide?” un citas tēmas.  Ogres novada jauniešu domes pārstāvji dalījās arī atziņām par to, ko viņi paši priekš sevis ir ieguvuši, kopš iesaistījušies domes darbībā, piemēram, personības izaugsmes, pieredze, draugi, utt.

Tikšanās noslēgumā kā Aizkraukles, tā arī Ogres novada jaunieši un jomas speciālisti bija gandarīti un pateicīgi par iespēju satikties un dalīties ar savu pieredzi, lai kopīgi veicinātu Jaunatnes jomas attīstību valstī kopumā.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas

2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *